yükleniyor

Kopya İçeriklerin SEO Etkisi


İnternet sitelerinizde yayınlanan makalelerin kopya içerik olması SEO açısından olumsuz etkileri çok yüksek olacaktır. Sitelerinizin filtreleme cezaları ile karşılaşmasından yasaklanmalarına kadar birçok farklı yaptırım ile karşılaşabileceksiniz.

Google botlarının yaptıkları indeksleme çalışmalarında en çok dikkat edilen konulardan birisi de özgün içerik olup olmadıklarıdır. Web sitelerinde yayınlanan içeriklerin farklı sitelerden kopyalanarak sitelere yüklenmesi sonucunda spam cezası alınması ve geri dönüşü oldukça zor olan sonuçların alınmasına neden olunabilecektir. Bu nedenle istenilen sonuçların alınabilmesi için kesinlikle kopya içeriklerin kullanılmasından ziyade özgün içeriklerin yayınlanması daha doğru olacaktır.

Yüklenilen içeriklerin kopya olup olmadıklarını anlayabilmek için kullanılacak olan farklı programların yanı sıra internet siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere giriş yapılarak yayınlanacak olan içeriklerin farklı sitelerden kopya olup olmadıkları da kontrol edilebilecektir. Her içerik yükleme işleminden önce kontrol edilerek ilerleyen süreçlerde sorun yaşanması da engellenebilecektir.

Kopya İçerik Cezaları

Kopya içerik cezaları arasında en çok dikkatleri çeken ve uygulanan ceza spam cezasıdır. Bununla birlikte Google Sandbox  içerisine kayıt edilmesi gibi sonuçların da elde edilmesi görülmektedir. Bu iki durumun yaşanması sonucunda web sitelerinin yapılan aramalarda alt sıralarda çıkmalarını ya da hiç çıkmaması sağlanabilecektir. Bu nedenle kesinlikle kopya içeriklerin yayınlanmamaları önem arz etmektedir.

Kopya içerik olmamasının yanı sıra istenilen bir diğer kriter ise yayınlanan içeriklerin internet sitelerinin içerikleri ile aynı konuda yapılmış olmasıdır. Yayınlanacak olan makalelerin içeriklerinin kaliteli olması ve okuyucularına katkılarının bulunması da aranılan diğer bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bütün bu nedenlerden dolayı oldukça önemli olan işlemlerin yapılabilmesi için kesinlikle profesyonel destek alınması gerekmektedir. Web sitelerinin SEO optimizasyonu için ekiplerimizden alacağınız destek sayesinde yapılan aramalarda daha üst sıralara yükselmeniz sağlanabilmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!
evden eve nakliyat esenyalı evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat