yükleniyor

Google Penguin Nedir?


İnternet sitelerinizin SEO optimizasyonlarının kontrolleri için oluşturulmuş olan Google Penguin algoritması sayesinde backlink kontrolleri yapılabilmektedir.

İnternet sitelerinin SEO optimizasyonu ve dolayısıyla yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkması için yapılacak olan backlink çalışmalarının çok büyük önemi bulunmaktadır. Farklı internet sitelerinden verilecek olan backlinkler sayesinde Google botlarının internet sitelerinizi daha sık indekslemelerini sağlayabilirsiniz. Ancak bu çalışmaların doğru ve aynı zamanda sahte olmaması gerekmektedir.

Penguin Algoritması Nerede Devreye Girer?

Google botları yaptıkları taramaların verilerini data merkezinde toplar. Yapılan taramaların Penguin’i ilgilendiren kısımları gönderilerek gerekli taramaların yapılması sağlanır. Bu şekilde internet sitelerinizin içerisinde ya da diğer internet sitelerinde yapılan linkleme çalışmaları kontrol edilebilmektedir.

Backlinkler Nasıl Kontrol Edilir?

İnternet sitelerinizin referans gösterilmesi için yapılacak olan backlink çalışmaları sizin tarafınızdan yapılabileceği gibi kötü puanlandırılabilmesi için Black Hat SEO kapsamında rakipleriniz tarafından da yapılabilecektir. Aynı sektörde hizmet verdiğiniz bazı internet siteleri sizlerin yapılan aramalarda daha düşük sıralarda çıkmanız için kalitesiz backlink çalışmaları yapabileceklerdir. Bu nedenle sürekli olarak backlink kontrol edilmesi gerekmektedir.

İnternet sitelerinizde bulunan ya da dışardan yapılmış olan backlink çalışmalarının kontrol edilebilmesi için Web Master Console kullanılabilmektedir. Bu aracı kullanarak bütün linkleri kolaylıkla kontrol edebileceksiniz. Yapılacak olan kontrollerin daha sağlıklı olması ve istenilen sonuçların alınabilmesi için profesyonel destek alınması da bir yöntem olarak karşınıza çıkabilecektir.

Alanında uzman personel kadromuz ile birlikte uzun yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler sayesinde internet sitelerinizin yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkmalarını sağlayabiliyoruz. İnternet sitelerinin SEO optimizasyonu için yapılması gereken bütün işlemler deneyimli ekiplerimiz tarafından kısa süreler içerisinde yapılabilmektedir. Bununla birlikte yapılan backlink çalışmaları ile aramalarda üst sıralara yükselmek firmamız tarafından yapılacak çalışmalarla mümkün olabilecektir.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!
evden eve nakliyat esenyalı evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat