yükleniyor

Google Panda Algoritması Nedir? Ne İşe Yarar?


Google Panda Algoritması ile birlikte internet sitelerinde paylaşılan içeriklerin kalitelerini sınıflandırması ve kaliteli içerikleri paylaşan sitelerin aramalarda daha üst sıralarda çıkabilmesine imkan sağlanmaktadır.

23 Şubat 2011 yılında çok önemli bir gelişme olarak yorumlanan bu algoritma sayesinde Google internet sitelerinde paylaşılan içeriklerin kalitelerini kontrol edebilir duruma gelmiştir. Bu şekilde kullanıcılarına daha kaliteli içerikler sunan internet sitelerinin yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkması da kolaylıkla sağlanabilmektedir.

İlk çıktığı günlerde herhangi bir isim verilmeyen Panda, bu dönemlerde Farmer olarak anılıyordu. Kopya içeriklerin internet sitelerinde yayınlanması olarak tanımlanabilecek olan bu terim kısa süre içerisinde internet otoriteleri tarafından kabul edilse de kısa süre sonra Google tarafından bu algoritma Panda olarak adlandırıldı. Adını yaratıcısı olan Navneet Panda’nın soyadından alan algoritma sayesinde kaliteli içerik üreten internet siteleri kısa süreler içerisinde hak ettikleri yerleri almaya başladılar. Bu şekilde zayıf ve kopya içerik paylaşan internet siteleri ise sonuç ekranında son sıralara doğru düşmeye başladı.

Kaliteli İçerik Nasıl Hazırlanır?

Kaliteli içeriklerin oluşturulması için belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde hareket edilmesi gerekmektedir. Buna göre izlemeniz gereken adımlara bakacak olursak:

ü  Öncelikle içeriklerinizde konuya ne kadar hakim olduğunuz ve konu hakkında vermiş olduğunuz bilgiler önemli olacaktır. Okuyucuların işlediğiniz konu hakkında bilgili olduğunuzu anlaması gerekecektir.

ü  Kesinlikle içeriğin özgün ve farklı bir internet sitesinden kopyalanmış içerik olmaması gerekir.

ü  Paylaşılan içerik internet sitesinin genel kuruluş amaçlarına uygun olması gerekmektedir. Ana tema ile alakalı içeriklerin paylaşılması gerekir.

ü  İçeriğin paylaşılmasının amacı sadece yapılan aramalarda üst sıralara yükselmek değil okuyuculara kaliteli deneyimlerin yaşanmasını sağlamalıdır.

Bunun gibi alacağınız tedbirler sayesinde internet sitelerinin SEO optimizasyonu sağlanabilecektir.

Bu sitenin içerik editörlüğü kalite makale tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!
evden eve nakliyat esenyalı evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat