yükleniyor

Google Mobil Algoritması Nedir?


Google Mobil Algoritması ile birlikte mobil cihazlarda yapılacak olan aramalarda çıkan sonuçların en uygun şekilde listelenmesi sağlanabilmektedir. İnternet sitelerinizin mobil optimizasyonunun yapılıp yapılmadığına göre yapılacak olan taramalarda daha üst ya da daha alt sıralarda sitelerinizin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Günümüz teknolojik şartlarında internetin kullanılması artık sürekli ve farklı cihazlarda sağlanabilmektedir. Sadece bilgisayarların tekellerinden kurtulan internet kullanımı akıllı mobil cihazların yaygınlaşması ile  birlikte SEO optimizasyonunun sağlanabilmesi için istenilen kriterlerin de farklı bir durum almasına neden olmuştur.

İnternet sitelerinizin mobil uyumlu olup olmadıklarına göre değerli değerlendirmeyi yapan bu algoritma ile birlikte aramaların hangi cihazdan yapıldığına göre çıkan sonuçların değişmesi de sağlanabilmektedir. Bu nedenle internet sitelerinin mobil optimizasyonları çok önemli bir hale gelmiştir.

Bilgisayardan Yapılan Aramalarda Fark Nedir?

Yapmış olduğunuz aramaların bilgisayardan ya da mobil cihazdan olması alınacak sonuçlarda farklılıkların yaşanmasına neden olabilecektir. Bu algoritma sayesinde yapılan aramaların sonuçlarının mobil cihazlarda daha farklı elde edilmesi sağlanmaktadır. Mobil dostu internet sitelerinin bulunması yapılan aramalar mobil bir cihazdan yapılması durumunda daha yüksek bir olasılık olacaktır. Ancak bilgisayarlarda yapılan aramalarda bu tarz durumlar göz ardı edilmektedir.

Eğer mobil dostu olmayan bir internet sitesine sahip iseniz bilgisayarlardan yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmanız mümkünken mobil cihazlarda yapılan aramalarda oldukça alt sıralarda çıkmanız mümkün olacaktır. Bu amaçla yaratılmış olan mobil algoritması web sitelerinin mobil uyumu için gereken kriterleri taşıyıp taşımadığını kontrol edeceklerdir.

Siz de yapılan aramalarda daha üst sıralarda bulunmak istiyorsanız o halde mutlaka firmamıza ulaşmalısınız. Yapılacak olan işlemler sayesinde internet sitelerinin SEO optimizasyonu sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Alanında uzman ekiplerimizin verecekleri kaliteli hizmetler sayesinde internette daha çok bulunabilir olacaksınız.

Bu makale kalitemakale tarafından hazırlanmıştır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!
evden eve nakliyat esenyalı evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat