yükleniyor

Google HummingBird Algoritması Nedir?


Google HumminhBird algoritması ile birlikte internet sitelerinin SEO optimizasyonu için yapılması gereken gerekli kontroller yapılabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte insan ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gerekli olan işlemlerin kontrolleri Google Algoritmaları tarafından yapılabilmektedir.

İnternet kullanıcıları yapılacak olan aramalarda farklı yöntemler kullanmaktadırlar. Bilgisayarlardan yapılacak olan aramalarda yazmak tercih edilebileceği gibi mobil cihazlardan yapılacak olan aramalarda sesli arama kullanılabilecektir. Bu şekilde sesli aramaların optimizasyonunun sağlanabilmesi için gerekli olan işlemlerin yapılması gerekecektir. İnternet kullanıcıları ihtiyaçlarını karşılamak için yapacakları sesli aramalarda bulmak istedikleri şeyleri yazarak arattıklarına göre farklı şekillerde kodlamaktadırlar.

Yazarken kullanılan dil ile konuşurken kullanılan dil arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu şekilde internet sitelerinizin sesli aramalarda daha kolay bulunabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Yapılacak eklemeler ve düzeltmeler ile birlikte internet sitelerinin sesli aramalarda bulunması kolaylıkla sağlanabilecektir.

HummingBird Ne İşe Yarar?

İnternet kullanıcılarının yaptıkları aramalarda daha etkili sonuçların alınabilmesi için oluşturulmuş olan bu algoritma aramalarda kullanılan kelimelere odaklı olarak çalışmaktadır. Genel olarak kullanıcılar internetten istediklerini bulmak için uzun kelime grupları kullanırlar. Bu nedenle yapılacak olan aramalarda daha kaliteli sonuçların çıkartılması için bu algoritmanın gereken işlemleri yapması gerekecektir.

HummingBird algoritması ile birlikte yapılan aramalar ile internet sitelerinin içeriklerinin eşleştirilmeleri daha olumlu şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sadece anahtar kelimelere yoğunlaşmanın yanı sıra site içeriklerinin de kontrol edilerek ihtiyaca en uygun cevapların verilmesi bu algoritma sayesinde sağlanabilmektedir. Siz de internet sitelerinizi buna uygun şekilde düzenleyerek sadece anahtar kelimelerin kullanılması ile değil internet sitelerinizin tamamının uygun hale getirilmesini sağlayabileceksiniz. İnternet aramalarında daha çok bulunabilmek için öncelikle SEO optimizasyonunun eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi ve istenilen kriterlere uygun web sitelerinin oluşturulması gerekmektedir.

Bu sitenin içerik editörlüğü kalite makale tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!
evden eve nakliyat esenyalı evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat