yükleniyor

301 Yönlendirme Nedir? Ne İşe Yarar?


301 Yönlendirme internet sitelerinin kalıcı olarak yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Peki ama doğru 301 yönlendirme nasıl yapılır?

İnternet sitelerinizin içeriklerinin yeniden düzenlenmesine ya da başka bir projeye yönlenmeye karar verdiğinizde 301 yönlendirmesi kullanılmak zorundadır. Web sitelerinizin içeriklerinin ya da linklerinin değiştirilmesi Google tarafından pek de hoş karşılanmamaktadır. Bu nedenle değiştirmeden yönlendirmek daha doğru sonuçların alınmasına yardımcı olabilecektir.

İnternet sitelerinizin yapılan aramalarda daha üst sıralara yükselebilmelerini sağlamak için SEO optimizasyonu yapılması gerekmektedir. Bunun tam ve doğru şekilde yapılabilmesi için ise kesinlikle profesyonel hizmet alınması gerekecektir. Uzun yıllardır bu sektör içerisinde vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler sayesinde ihtiyaçlarınızın kısa süreler içerisinde karşılanabilmesini sağlayabiliyoruz.

301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Linux tabanlı işletim sistemlerinden bu işlemin yapılması oldukça kolaydır. 301 yönlendirmesi için .htaccess dosyası üzerinden yapılacak olan ufak değişiklikler ile istediğiniz işlemler yapılabilecektir. Ancak bu dosya üzerinden yapılacak olan değişiklikler konusunda oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Yapılacak yanlış işlemler sonucunda 500 Internal Server Error ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Kalıcı bir şekilde yönlendirme yapabileceğiniz 301 ile birlikte internet sitelerinizin yönlendirmelerini sağlarken SEO değerlerinin de büyük bir kısmını taşıyabileceksiniz. Bu şekilde yeniden birçok farklı işlem yapmanıza gerek kalmaksızın geçmiş emeklerinizin boşa gitmemesini de sağlayabileceksiniz.

302 yönlendirmesi ile birlikte ise sitelerinizin geçici olarak yönlendirilmesini sağlayabileceksiniz. Özellikle geçici olarak kapalı olacak internet sitelerinin yönlendirmeleri işlemlerinde kullanılan bu yöntem ile birlikte istenilen işlemlerin sorunsuz şekilde yapılabilmesini de sağlayabileceksiniz.

Web sitelerinin SEO optimizasyonu daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek ve internet sitelerinin tıklanma sayılarını arttırabilmek için oldukça önemlidir. Kuruluş amacı ne olursa olsun sitelerin SEO uyumu için gerekli işlemlerin profesyonelce yapılması gerekmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!
evden eve nakliyat esenyalı evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat